1 Aled Iaboni, Malcolm McColl, Shan Huang, Ethan Macaulay, Melissa Luo, Canada Youngsters team
| 2 Aled Iaboni (Canada)
| 3 Andy Stark, NPC Canada Youngsters (under 21) team
| 4 Shan Huang (Canada)
| 5 Shan Huang, Aled Iaboni, Geoff Webb, Andy Stark (NPC), Malcolm McColl, Ethan Macaulay
|
6 Ethan Macaulay (Canada)
| 7 Geoff Webb (Canada)
| 8 Melissa Luo & Shan Huang (Canada)
| 9 Malcolm McColl (Canada)
| 10 Melissa Luo (Canada)
|
11 Malcolm McColl (Canada)
| 12 Team Canada (Youngsters)
| 13 Team Canada (Youngsters)
| 14 Team Canada (Youngsters)
| 15 Team Canada (Youngsters)
|
16 Team Canada (Youngsters)
| 17 Team Canada (Youngsters)
| 18 Team Canada (Youngsters)
| 19 Team Canada (Youngsters)
| 20 Team Canada (Youngsters)
|
21 Kevin Dwyer (USA)
| 22 Dan Wolkowitz (USA)
| 23 Thomas Bessis (France)
| 24 Daniel Marosevic (Germany)
| 25 Mikael Gronkvist (Sweden)
|
26 Sandra Rimstedt (Sweden) & Shane Blanchard (USA)
| 27 John Kranyak & Ewa Grabowska
| 28 Krisztina Ormay & Barnabas Szirmay (Hungary)
| 29 Argenta Price (USA) & Daniel Marosevic (Germany)
| 30 Sandra Rimstedt (Sweden) & Jeremy Fournier (USA)
|
31 Thomas Bessis & Jonathan Steinberg
| 32 Andy Hung (Australia) & Michael Rusch (Germany)
| 33 Adam Edgtton (Australia) & Dennis Bilde (Denmark)
| 34 Owen Lien (USA) & Barnabas Szirmay (Hungary)
| 35 Marius & Bogdan Agica (Romania)
|
36 Kornel Lazar, Krisztina Ormay, Barnabas Szirmay, Zsolt Wagner, Csaba Konkoly, Brigitta Fischer (Hungary)
| 37 Mikael Rimstedt, Daniel Gullberg, Ola Rimstedt, Johan Karlsson, (Sweden)
| 38 Anam Tebha, Asya Ladyzhensky, Argenta Price, Belinda Gu, Alya Asarina, USA Young Ladies Team
| 39 Julius Linde (NPC Germany Juniors), Daniel Marosevic & Paul Gruenke (Germany), Mikael Gronkvist (Sweden)
| 40 Adam Edgtton (Australia), Sandra Rimstedt (Sweden), Nabil Edgtton, (Australia), Micheal Byrne
|
41 Stephen Drodge (USA)
| 42 Vincent Demuy (Canada)
| 43 Dana Berkowitz (USA)
| 44 Kornel Lazar (Hungary)
| 45 Kevin Fay (USA)
|
46 Andrew Jeng (USA) won the Junior Individual Plate
| 47 Zach Grossack (USA)
| 48 Paola Celli, Carole Puillet & Thizy Aurelie (France), Godefroy De Tessieres
| 49 Adam Kaplan (USA)
| 50 Barnabas Szirmay (Hungary)
|
51 Joris van Lankveld & Berend van den Bos (Netherlands)
| 52 Dana Berkowitz, Randall Rubinstein, Argenta Price, Alya Asarina (USA)
| 53 Anam Tebha (USA)
| 54 Eldad Ginossar (Israel) & John Kranyak (USA)
| 55 Agnes Snellers, NPC, Netherlands Junior team
|
56 Murphy Green & Zandy Rizzo (USA)
| 57 Mikael & Ola Rimstedt (Sweden)
| 58 Tadashi Teramoto, Adam Edgtton, Vince Demuy, Nabil Edgtton, ?, Dennis Bilde
| 59 Johan Karlsson & Daniel Gullberg, (Sweden)
| 60 Andrew & Richard Jeng (USA)
|
61 Darren & Danielle Wolpert
| 62 Adam, Jori & Zack Grossack (USA)
| 63 Jenny, Uncle Darren & Danielle Wolpert
| 64 Julie Berdock & Daniel Lavee
| 65 Danielle & Jenny Wolpert
|
66 Kevin Dwyer (USA)
| 67 Dennis Bilde (Denmark) won the World Junior Individual
| 68 Kristoffer Hegge (Norway) Silver, Adam Grossack (USA), Gold, Daniel Gullberg (Sweden) Bronze, World Youngsters Individual
| 69 Dennis Bilde (Denmark), Gold, Haakon Bogen (Norway), Silver, World Junior Individual
| 70 Aled Iaboni (Canada)
|
71 Congratulations to the Netherland junior players, Bronze, World Youngsters Team Championship (Damiani Cup)
| 72 Congratulations to the England junior players, Silver, World Youngsters Team Championship (Damiani Cup)
| 73 Congratulations to the Poland junior players, Gold, World Youngsters Team Championship (Damiani Cup)
| 74 Congratulations to the China junior players, Bronze, World Junior Team Championship (Ortiz-Patino Trophy)
| 75 Congratulations to the France junior players, Silver, World Junior Team Championship (Ortiz-Patino Trophy)
|
76 Israeli juniors celebrate their victory, winning the Ortiz-Patino Trophy
| 77 Congratulations to the Israel junior players, Gold, World Junior Team Championship (Ortiz-Patino Trophy)
| 78 Danielle & Hazel (Grandma) Wolpert
| |